Gabinet wsparcia i psychoterapii marianna urbanek

online i w warszawie

Wykształcenie

W 2014 roku zdobyłam tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2024 roku skończyłam czteroletnie podyplomowe studia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. W międzyczasie uczestniczę w różnego rodzaju warsztatach i szkoleniach, bezustannie poszerzając swoją wiedzę i umiejętności pomagania.


Szkolenia, w których do tej pory uczestniczyłam, to m.in.:

  • Długofalowe następstwa stresu, w tym stresu traumatycznego z uwzględnieniem zaburzeń funkcjonowania.
  • Zaburzenia pod postacią somatyczną jako następstwa różnego rodzaju stresu.
  • Psychologia i przestępczość – granice i pogranicza. Praca ze sprawcą. Praca z ofiarą.
  • Wsparcie dziecka z objawami depresyjnymi.
  • Prowadzenie dialogu z pacjentem w terapii poznawczej.
  • Prowadzenie dialogu z pacjentem w przypadku ryzyka samobójstwa.
  • Pacjent z anoreksją. O tym, czego nie widać w gabinecie dietetyka.
  • Dialog motywujący.
  • Nadmierna złość - problem wielu zaburzeń.

Doświadczenie zawodowe

Dotychczas, swoje doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam w wielu miejscach: w zespole interwencji kryzysowej Telefonu Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, w międzynarodowych korporacjach prowadząc szkolenia i warsztaty, w szpitalach psychiatrycznych (Centrum Medyczne HCP w Poznaniu, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi), w szkołach podstawowych na terenie Wielkopolski, gdzie realizowałam projekt unijny we współpracy z Wielkopolską Akademią Nauki i Rozwoju, prowadząc warsztatową grupę dla kobiet w organizacji pomocowej i odbywając staż w Instytucie Zdrowia Psychicznego w Manili na Filipinach, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz jako członek Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o niepełnosprawności, w jednostce wojskowej, gdzie, m.in. prowadziłam szkolenia oraz udzielałam wsparcia psychologicznego, a także w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Śremie z pacjentami wymagającymi całodobowej opieki. Przez ostatnie 2 lata pracowałam jako psycholog i psychoterapeuta w zespole Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie udzielałam konsultacji psychologicznych oraz prowadziłam psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym.


Od lutego 2020 roku prowadzę swój własny gabinet psychologiczny.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Obecnie pracuję także w Klinice Uniwersytetu SWPS w projekcie "Depresja? Nie, dziękuję" dedykowanym pacjentom z diagnozą depresji.


Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W swojej pracy przestrzegam Kodeksu etyczno-zawodowego psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

Zainteresowania

Interesuję się psychoterapią zaburzeń stresu pourazowego (PTSD), zaburzeniami lękowymi, seksuologią, a w szczególności - praktyką uważności i możliwościami wykorzystania jej w pracy zawodowej.


Prywatnie czerpię ogromną radość z obcowania z fauną i florą, uprawiam jogę i medytację, uwielbiam czytanie książek, gry planszowe, spacery po lesie oraz wycieczki górskie i rowerowe.